Uczestniczymy w Warszawskich Dniach Seniora #WDS2019

Zapraszamy w dniu 26 września 2019 w godz. 15-17 do siedziby Stowarzyszenia

„Wydarzenie współtworzy Warszawskie Dni Seniora 2019.

Warszawskie Dni Seniora (21 września – 1 października 2019 r.) to ponad 450 bezpłatnych, bądź atrakcyjnych cenowo wydarzeń skierowanych do seniorów w całej Warszawie.

Więcej informacji: 

Informacja WDS:

WDS na FaceBooku (w miarę możliwości i umiejętności):

  • zachęcamy do polecania wydarzenia WDS: https://www.facebook.com/events/477376736176810/
  • oficjalny hasztag imprezy to #WDS2019 (prosimy o dodawanie go w postach, czy w treści wydarzeń do imprez współtworzących WDS, będą nam się wyświetlać J);
  • nie posiadamy konta na Instagramie czy Twitterze, ale prosimy także o używanie #WDS2019;
  • będziemy również wdzięczni za podlinkowywanie profilu Miasto Stołeczne Warszawa na FB -> @Warszawa – oraz profilu -> @WarszawaSenioralna.

Omówimy przebieg kliniczny choroby, jakie są problemy dnia codziennego, jakie wyzwania stoją przed opiekunami, gdzie się udać jak pojawią się pierwsze sygnały. Na jaką pomoc i od kogo możemy liczyć. Jakie uregulowania prawne powinniśmy zaplanować. Opieka nad osobami chorymi wymaga działań interdyscyplinarnych, a zapewnienie godności chorowania nie powinno spoczywać tylko w gestii opiekunów. Konieczne jest zwiększenie dostępności do diagnostycznych testów przesiewowych i leczenia, pogłębienie i upowszechnienie specjalistycznej wiedzy medycznej i profilaktycznej, wprowadzenie standaryzacji badań, profesjonalizacji opieki, racjonalizacji kosztów i zapewnienia stabilności świadczeń. Jednym z głównych problemów jest brak wsparcia dla nieformalnych opiekunów, którzy wymagają pomocy psychologicznej, prawnej i nierzadko finansowej. Opiekunowie to zwykle członkowie rodzin, którzy poświęcają choremu często wiele lat ciężkiej pracy, problemem jest wypalenie opiekunów, jak sobie radzić.

Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera Aktualności