„Bezpieczni w czasie epidemii” – Cykl filmów edukacyjnych wyemitowany przez NFZ

Narodowy Fundusz Zdrowia na swoim profilu Akademia NFZ wyemitował cykl filmów edukacyjnych pt. „Bezpieczni w czasie epidemii”.

To 10 odcinków poruszających zagadnienia z różnych obszarów codziennego życia w dobie epidemii. Eksperci objaśniają jak poruszać się w systemie zdrowia w nowej rzeczywistości, jak dbać o higienę i bezpieczeństwo oraz jak budować odporność, czy jak bezpiecznie podróżować? W każdym odcinku Minister Zdrowia, dr n. ekon. Adam Niedzielski, do sierpnia 2020 Prezes NFZ, prezentuje rozwiązania, które NFZ przygotował na czasy epidemii.

Państwa uwadze gorąco polecamy 9 odcinek filmu z cyklu „Bezpieczni w czasie epidemii” pt. “Praca w nowej rzeczywistości”, w którym eksperci dr Grzegorz Juszczyk dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, Prezes Naczelnej Izby Aptekarskiej p. Elżbieta Piotrowska-Rutkowska oraz trenerka fitness Lidia Zamykło mówią o tym, jak ważne jest odpowiedzialne współdziałanie pracodawcy i pracowników w czasie pandemii. Jakie zabezpieczenia powinni stosować pracownicy w miejscu pracy? Jakie procedury powinny być wdrożone przez pracodawców? Jak postąpić, gdy wśród pracowników pojawi się „pacjent 0″?

Zachęcamy Państwa do oglądania i przekazywania informacji o cyklu. Wszystkie filmy są również w wersji z napisami dla osób niesłyszących. Mogą być emitowane również na monitorach w salach obsługi pacjentów, poczekalniach. Cykl filmów dostępny jest na kanale Akademia NFZ na You Tube.

Film zapowiadający cykl – https://youtu.be/hAL-HbtxBGE

Odcinki:

  1. Wiedza oparta na faktach – https://youtu.be/UVvr9YpAEbc
  2. Higiena i bezpieczeństwo – https://youtu.be/a87D6dxHPj4
  3. Jak korzystać z podstawowej opieki zdrowotnej (POZ)? – https://youtu.be/EDhMwv6bfE0
  4. Jak korzystać z opieki ambulatoryjnej (AOS)? – https://youtu.be/BJLphOPRCTE
  5. Jak korzystać z opieki szpitalnej? – https://youtu.be/LOrbiXWqnfQ
  6. W zdrowym ciele zdrowy duch! – https://youtu.be/B3sjJON0_qc
  7. Żywienie ma znaczenie! – https://youtu.be/RS7XTrqrD_g
  8. Podróże bez ryzyka – https://youtu.be/3eCoBKweODE
  9. Praca w nowej rzeczywistości – https://youtu.be/l0rHpj2RrV4
  10. Nasza odpowiedzialność – https://youtu.be/FfjRkyN54qs
Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera Aktualności