Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobą z Chorobą ALZHEIMERA

WSPOMNIENIE

 Dziękujemy za uczczenie pamięci Alicji Sadowskiej wszystkim przybyłym na Jej grób w pierwszą rocznicę śmierci (18 marca 2015)

ALICJA SADOWSKA

Alicja Sadowska 

Nikt z nas nie spodziewał się, że Alicja odejdzie tak nagle, że w ogóle kiedyś Jej zabraknie. Zostawiła nas w rozpaczy i bólu.
Alicja Sadowska związana była ze Stowarzyszeniem od 1993 roku. Od początku sprawdziła się jako znakomity organizator, wizjoner, popularyzator.

Jej wiedza psychologiczna i umiejętność rozmawiania z ludźmi pomogły tysiącom osób, odwiedzających Stowarzyszenie, zrozumieć, czym jest choroba Alzheimera, jak ją zaakceptować, jak sobie poradzić w trudnych sytuacjach, jak się nie poddawać, jak porozumieć się z chorym.Alicja umiała rozmawiać ze wszystkimi: dziennikarzami, opiekunami, osobami chorymi, lekarzami. Była otwarta, zawsze optymistyczna, odważna. Wierzyła, że w Polsce można zmieniać rzeczywistość na lepszą. Ludzie Jej ufali i umieli Jej słuchać. Nie bała się wyzwań. Była przekonana, że musimy razem dążyć do tego samego celu w całym kraju: tworzyć silne organizacje alzheimerowskie, wpływać na decydentów, uświadamiać, nie poddawać się, walczyć o lepsze warunki dla chorych i ich bliskich.
Pracowita, pełna pasji, życzliwa, chętna do pomocy innym. Kondolencje, które przysłały osoby, które Ją poznały, świadczą o tym, jakim była wspaniałym Człowiekiem.
Będziemy pamiętać o Tobie, Alicjo. Nie zaprzepaścimy tego, co wniosłaś do ruchu alzheimerowskiego. 

biuletyn Alzheimer-Europe

NEKROLOG

załączamy kondolencje, które nieustająco nadchodzą z kraju i ze świata:

Henry Brodaty (ADI)     Alzheimer-Europe (1)    Alzheimer-Europe (2)    Alzheimer-Europe (3)     Alzheimer-Europe (4)    Alzheimer-Europe (5)     ADI (1)    ADI (2)     Cypr     Malta     Hiszpania     Niemcy     Włochy     Norwegia     Monako    Wielka Brytania    Rumunia (1)    Rumunia (2)    Austria     Słowenia     Dania     Szkocja     Szkocja (2)   Finlandia (1)      Finlandia (2)      Elbląg    Dziennikarski Klub Promocji Zdrowia     Gliwice     Poznań     Aldona Ekiert     Białystok     Gdańsk

 

 

 Wspierają nas

             
logo cap white 1p     

Centrum Szkoleniowe Green Pencil

logo gp
   

 logo magiczny dywanInteraktywna podłoga wspierająca rehabilitację ruchową oraz usprawniająca funkcje poznawcze. Innowacyjne wyposażenie każdego domu opieki.

 

 

Dołącz do nas na Facebooku!