Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobą z Chorobą ALZHEIMERA

kampanie społeczne

 

Przy współpracy z Agencją Reklamową Saatchi & Saatchi nasze Stowarzyszenie rozpoczęło kampanię społeczną pt. "List zwrócony do nadawcy".  

Kampania ta polega na wysyłaniu do różnych nieistniejących osób ręcznie napisanych listów-apeli, których nadawcą jest prawdziwa osoba (polityk lub dziennikarz). Nadawca nie wie, że użyliśmy jego nazwiska i jego oficjalnego (publicznego) adresu korespondecyjnego. Taki list wraca na adres nadawcy, z adnotacją "adresat nie istnieje / adresat nieznany...". Z treści listu rzekomy nadawca dowiaduje się, jak może się czuć osoba z zaburzeniami pamięci i jak ważne jest wspieranie działań organizacji alzheimerowskich w Polsce, które mają na celu poprawę jakości życia chorych i ich rodzin, m.in. przez wprowadzenie w życie Narodowego Planu Alzheimerowskiego (tu: link). W liście zwracamy się z prośbą o podjęcie działań: np. zaproszenie do udziału w audycji, zaproszenie do debaty, zainicjowanie dyskusji na temat choroby i opieki.

Zwróciliśmy się również do Rzecznika Praw Obywatelskich Pani Profesor dr hab. Ireny Lipowicz z prośbą o wsparcie naszej akcji. Otrzymaliśmy odpowiedź wspierającą nasze działanie oraz nawiązanie do działalności Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych (tu kliknij)

 

Jako pierwszy zareagował na nasz apel redaktor Grzegorz Miecugow, zapraszając do studia TVN przedstawicielkę naszego Stowarzyszenia - członka Zarządu p. Mirosławę Wojciechowską - zapraszamy do obejrzenia programu "Inny punkt widzenia" (tu kliknij) - nadanego w dniu 26 kwietnia 2015 (stacja TVN24).

Kolejnym odbiorcą naszego "Listu" jest Ministerstwo Zdrowia - w załączeniu odpowiedź naszego Stowarzyszenia na reakcję Ministerstwa, które odpisało na list otrzymany w wyniku kampanii (tu kliknij)

Celem kampanii jest dotarcie do polityków, dziennikarzy oraz osób decyzyjnych i szerokiego społeczeństwa z informacją i wiedzą na temat konieczności wprowadzenia w Polsce systemu wszechstronnej opieki (medycznej i pozamedycznej) nad chorymi oraz ich rodzinami / opiekunami.

 

 

 

   

 

 

 Wspierają nas

             
logo cap white 1p     

Centrum Szkoleniowe Green Pencil

logo gp
   

 

 

 

Dołącz do nas na Facebooku!

wspoltworzymy

 zapobiegamy zaginieciom