Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobą z Chorobą ALZHEIMERA

Archiwum

procent png Prosimy wszystkich członków i sympatyków naszego procent pngStowarzyszenia o przekazywanie na cele statutowe 1% odpisu z podatku za 2017 rok - KRS 0000113790 

pitaxDlaALT

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

 

Centrum Alzheimera zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji „Żywienie osób starszych”, która odbędzie się dnia 7 czerwca w siedzibie Centrum Alzheimera. Rozpoczęcie o godz. 9:30. TU zaproszenie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Terminy spotkań po przerwie wakacyjnej (lipiec-sierpień) będą podane wkrótce:

Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie, które odbędzie się 2 września o godz. 10.00. Naszym Gościem będzie znany pisarz Józef Hen.

Zapraszamy również na ciekawy pokaz Magicznego Dywanu. Jest to interaktywna prezentacja wspomagająca rehabilitację ruchową, spostrzegawczość, szybkość reakcji i koordynację wzrokową. Jest dedykowany osobom na wszystkich etapach choroby.  
Uprzejmie zapraszamy na spotkanie w dniu 3 marca 2018 o godz. 10.00 na wykład pt. "Prewencja otępienia" - dr Anny Barczak, neuropsychologa, specjalisty psychologii klinicznej.
------------------

Jak co roku, w miesiącu wrześniu, obchodzimy Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera, a 21 września Światowy Dzień Choroby Alzheimera. W tym dniu nasze Stowarzyszenie ma DZIEŃ OTWARTY - serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych w godz. 13-17.
W tym roku również - pod hasłem: Pamiętaj o mnie. Z tej okazji załączamy informację Światowej Organizacji Choroby Alzheimera - ADI, oraz naszego Stowarzyszenia - tu informacja

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
26 marca 2015 roku pożegnaliśmy Alicję Sadowską - Przewodniczącą naszego Stowarzyszenia. Dziękujemy wszystkim obecnym na uroczystościach pogrzebowych za liczne przybycie.
 

Zapraszamy do przeczytania Wspomnień

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na pokaz filmu "Potwór w Twojej Głowie" i po filmie na debatę nt. Choroby Alzheimera - 20 maja o godz.16.00 w kinie Iluzjon, Narbutta 50A : docsag.plFilm (bez debaty) można obejrzeć także w poniedziałek, 15 maja o godz.15.45 w Kinotece (w Warszawie), sala 3.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na wznowione bezpłatne konsultacje psychoterapeutyczne, które będzie prowadziła psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami dorosłymi. Od wielu lat udzielająca porad i wspierająca rodziny i opiekunów, których bliscy cierpią na chorobę Alzheimera i inne choroby otępienne.

Najbliższe terminy to: 9, 23, 30 maja oraz 6 czerwca od godz. 17.00, po uprzednim zgłoszeniu na adres: alzheimerpl@gmail.com oraz po potwierdzeniu przez nas terminu wizyty. Konsultacje będą się odbywać w siedzibie Stowarzyszenia.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu wirtualnym „Przejście przez otępienie": https://www.facebook.com/events/1762857187294641/

W ramach Festiwalu Przemiany 2016 w Centrum Nauki Kopernik w dniach 1-4 września 2016 firma World of VR (www.worldofvr.eu) będzie prezentowała materiały Alzheimer’s Research UK, dzięki którym możemy wirtualnie wejść w świat osoby chorej na otępienie:http://www.awalkthroughdementia.org/. Będą to pierwsze tego typu pokazy w Polsce.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja o bezpłatnych warsztatach dla opiekunów w ramach programu "Zrozumieć Alzheimera"

Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnych spotkaniach dla opiekunów osób z chorobą Alzheimera, na których będziemy rozmawiać o tym jak reagować na (nie)typowe zachowania chorego. Jak mówić, by być zrozumianym. Jak radzić sobie z zachowaniami agresywnymi lub depresyjnymi. TU ulotka i kalendarium
Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie: 506 388 055 lub mailowo: zrozumiec.alzheimera@medicover.pl

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 25 kwietnia na antenie TVN Uwaga ukazał się reportaż z Domu Opieki im. A. Alzheimera w Trzciance koło Wilgi, pokazujący sytuację zagrażającą zdrowiu i życiu przebywających tam podopiecznych. W reakcji na ten reportaż napisaliśmy list (tu tekst) do Wojewody Mazowieckiego. Prosimy o zapoznanie się z załączonym listem. Oczekujemy na pilną reakcję Wojewody.

Dziękujemy Wojewodzie Mazowieckiemu za odpowiedź
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 11 kwietnia 2016 roku grupa 11 posłów z Parlamentu Europejskiego uruchomiła Deklarację 27/2016.

Deklaracja ta wzywa Radę i Komisję do podjęcia walki z Chorobą Alzheimera i innymi rodzajami chorób demencyjnych; wywierania dalszego nacisku na współpracę między państwami członkowskimi w dziedzinie badań, opieki, profilaktyki i uczynienia tych działań priorytetem Unii Europejskiej.

Celem kampanii jest zebranie 376 podpisów europarlamentarzystów (do 11 lipca) - a wtedy Deklaracja będzie opublikowana. Sukcesywnie będziemy informować o poparciu Deklaracji przez polskich europarlamentarzystów. ( zał.1  zał.2  zał.3 )

===================================================================

W związku rozpoczętą kampanią społeczną Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera przy współpracy z Agencją Reklamową Saatchi & Saatchi pt. "list zwrócony do nadawcy" zapraszamy do obejrzenia programu "Inny punkt widzenia" (TVN)

=============================================================

W imieniu Dyrekcji Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na inaugurację projektu "Niezapominajka".

"Niezapominajka" jest programem wsparcia dla osób starszych, cierpiących z powodu zaburzeń poznawczych i zespołów otępięnnych oraz ich rodzin i opiekunów, realizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe.

Podczas spotkania zapraszamy na dwie prelekcje dotyczące problematyki zespołów otępiennych, prowadzone przez uznanych specjalistów. Pierwsze wystąpienie, zatytułowane: "Specyficzne zachowanie w Chorobie Alzheimera", poprowadzi dr Agnieszka Borzym - ordynator Oddziału Psychogeriatrii II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz konsultant w Centrum Alzheimera w Warszawie. Drugą prelekcję, pt. "Komunikacja z osobami chorymi na chorobę Alzheimera", poprowadzi mgr Marlena Meyer - jedyny certyfikowany trener i terapeuta pracujący z osobami chorymi metodą Teepy Snow "Possitive Approach to Brain Change Tm".

Spotkanie inauguracyjne projektu, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe, Pana Tomasza Kucharskiego, odbędzie się 27 kwietnia (środa), o godzinie 13.00 w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2.

===============================================================

Z okazji wyborów parlamentarnych 2015 podjęliśmy Kampanię Społeczną polegającą na wysłaniu poniższego Apelu do Komitetów Wyborczych z prośbą o jego poparcie przez kandydatów na parlamentarzystów.

"Prosimy Panią / Pana, jako kandydata w wyborach parlamentarnych, o poparcie apelu(pdf) i włączenie do swojego programu wyborczego problematyki starzenia się społeczeństwa i wzrostu zachorowań na choroby demencyjne oraz starania o poprawę jakości życia chorych i ich opiekunów".

===================================================================

Zapraszamy gorąco wszystkich opiekunów do siedziby Stowarzyszenia we wtorki i czwartki na nasz dyżur. Będziemy prosić Państwa o wypełnienie ankiety dotyczącej kosztów, jakie ponosicie Państwo sprawując opiekę nad swoimi bliskimi. Wyniki zebrane od opiekunów z całej Polski posłużą nam do przygotowania rzeczywistych danych o obciążeniach finansowych ponoszonych przez opiekunów rodzinnych. To bardzo ważna i pilna sprawa, ponieważ nikt do tej pory nie badał tych obciążeń dokładnie.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 procent png Prosimy wszystkich członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia procent png

o przekazywanie na nasze cele statutowe 1% odpisu z podatku za 2016 - KRS 0000113790

https://www.e-pity.pl/darmowy-program-online-epity-2016-2017-KRS-0000113790--https 

przekierowanie do bezpłatnej wersji programu e-pity online dedykowanej naszemu Stowarzyszeniu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

procent png Prosimy wszystkich członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia o procent pngprzekazywanie na nasze cele statutowe 1% odpisu z podatku za 2016.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na prośbę Biura Rzecznika Praw Obywatelskich zamieszczamy Ankietę „Za Starość naszą i waszą! Rozmawiajmy o Konwencji o prawach osób starszych” TU ANKIETA

ulotka

Celem Ankiety jest zebranie materiałów do opracowania  stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie rozważanej Konwencji o prawach osób starszych. 
Tematy pytań – dyskryminacja i przemoc wobec osób starszych - będą omawiane podczas najbliżej debaty na forum Grupy roboczej ONZ ds. starzenia się. Zapraszamy do włączenia się w tę akcję.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Zapraszamydo obejrzenia programu "Inny punkt widzenia" (tu kliknij) - nadanego w dniu 26 kwietnia 2015 (stacja TVN24), który prowadził redaktor Grzegorz Miecugow z Panią Mirosławą Wojciechowska w związku z kampanią społeczną pt. "List zwrócony do nadawcy".

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 

 Wspierają nas

             
logo cap white 1p     

Centrum Szkoleniowe Green Pencil

logo gp
   

 logo magiczny dywanInteraktywna podłoga wspierająca rehabilitację ruchową oraz usprawniająca funkcje poznawcze. Innowacyjne wyposażenie każdego domu opieki.

 

 

Dołącz do nas na Facebooku!