Polskie Stowarzyszenie Pomocy Osobą z Chorobą ALZHEIMERA

Archiwum

procent png Prosimy wszystkich członków i sympatyków naszego procent pngStowarzyszenia o przekazywanie na cele statutowe 1% odpisu z podatku za 2017 rok - KRS 0000113790 

pitaxDlaALT

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

 

Centrum Alzheimera zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w konferencji „Żywienie osób starszych”, która odbędzie się dnia 7 czerwca w siedzibie Centrum Alzheimera. Rozpoczęcie o godz. 9:30. TU zaproszenie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Terminy spotkań po przerwie wakacyjnej (lipiec-sierpień) będą podane wkrótce:

Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie, które odbędzie się 2 września o godz. 10.00. Naszym Gościem będzie znany pisarz Józef Hen.

Zapraszamy również na ciekawy pokaz Magicznego Dywanu. Jest to interaktywna prezentacja wspomagająca rehabilitację ruchową, spostrzegawczość, szybkość reakcji i koordynację wzrokową. Jest dedykowany osobom na wszystkich etapach choroby.  
Uprzejmie zapraszamy na spotkanie w dniu 3 marca 2018 o godz. 10.00 na wykład pt. "Prewencja otępienia" - dr Anny Barczak, neuropsychologa, specjalisty psychologii klinicznej.
------------------

Jak co roku, w miesiącu wrześniu, obchodzimy Światowy Miesiąc Choroby Alzheimera, a 21 września Światowy Dzień Choroby Alzheimera. W tym dniu nasze Stowarzyszenie ma DZIEŃ OTWARTY - serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych w godz. 13-17.
W tym roku również - pod hasłem: Pamiętaj o mnie. Z tej okazji załączamy informację Światowej Organizacji Choroby Alzheimera - ADI, oraz naszego Stowarzyszenia - tu informacja

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
26 marca 2015 roku pożegnaliśmy Alicję Sadowską - Przewodniczącą naszego Stowarzyszenia. Dziękujemy wszystkim obecnym na uroczystościach pogrzebowych za liczne przybycie.
 

Zapraszamy do przeczytania Wspomnień

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na pokaz filmu "Potwór w Twojej Głowie" i po filmie na debatę nt. Choroby Alzheimera - 20 maja o godz.16.00 w kinie Iluzjon, Narbutta 50A : docsag.plFilm (bez debaty) można obejrzeć także w poniedziałek, 15 maja o godz.15.45 w Kinotece (w Warszawie), sala 3.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy na wznowione bezpłatne konsultacje psychoterapeutyczne, które będzie prowadziła psycholog z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami dorosłymi. Od wielu lat udzielająca porad i wspierająca rodziny i opiekunów, których bliscy cierpią na chorobę Alzheimera i inne choroby otępienne.

Najbliższe terminy to: 9, 23, 30 maja oraz 6 czerwca od godz. 17.00, po uprzednim zgłoszeniu na adres: alzheimerpl@gmail.com oraz po potwierdzeniu przez nas terminu wizyty. Konsultacje będą się odbywać w siedzibie Stowarzyszenia.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zapraszamy Państwa do uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu wirtualnym „Przejście przez otępienie": https://www.facebook.com/events/1762857187294641/

W ramach Festiwalu Przemiany 2016 w Centrum Nauki Kopernik w dniach 1-4 września 2016 firma World of VR (www.worldofvr.eu) będzie prezentowała materiały Alzheimer’s Research UK, dzięki którym możemy wirtualnie wejść w świat osoby chorej na otępienie:http://www.awalkthroughdementia.org/. Będą to pierwsze tego typu pokazy w Polsce.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Informacja o bezpłatnych warsztatach dla opiekunów w ramach programu "Zrozumieć Alzheimera"

Zapraszamy Państwa do udziału w bezpłatnych spotkaniach dla opiekunów osób z chorobą Alzheimera, na których będziemy rozmawiać o tym jak reagować na (nie)typowe zachowania chorego. Jak mówić, by być zrozumianym. Jak radzić sobie z zachowaniami agresywnymi lub depresyjnymi. TU ulotka i kalendarium
Zgłoszenia przyjmowane są telefonicznie: 506 388 055 lub mailowo: zrozumiec.alzheimera@medicover.pl

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 25 kwietnia na antenie TVN Uwaga ukazał się reportaż z Domu Opieki im. A. Alzheimera w Trzciance koło Wilgi, pokazujący sytuację zagrażającą zdrowiu i życiu przebywających tam podopiecznych. W reakcji na ten reportaż napisaliśmy list (tu tekst) do Wojewody Mazowieckiego. Prosimy o zapoznanie się z załączonym listem. Oczekujemy na pilną reakcję Wojewody.

Dziękujemy Wojewodzie Mazowieckiemu za odpowiedź
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W dniu 11 kwietnia 2016 roku grupa 11 posłów z Parlamentu Europejskiego uruchomiła Deklarację 27/2016.

Deklaracja ta wzywa Radę i Komisję do podjęcia walki z Chorobą Alzheimera i innymi rodzajami chorób demencyjnych; wywierania dalszego nacisku na współpracę między państwami członkowskimi w dziedzinie badań, opieki, profilaktyki i uczynienia tych działań priorytetem Unii Europejskiej.

Celem kampanii jest zebranie 376 podpisów europarlamentarzystów (do 11 lipca) - a wtedy Deklaracja będzie opublikowana. Sukcesywnie będziemy informować o poparciu Deklaracji przez polskich europarlamentarzystów. ( zał.1  zał.2  zał.3 )

===================================================================

W związku rozpoczętą kampanią społeczną Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera przy współpracy z Agencją Reklamową Saatchi & Saatchi pt. "list zwrócony do nadawcy" zapraszamy do obejrzenia programu "Inny punkt widzenia" (TVN)

=============================================================

W imieniu Dyrekcji Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe m. st. Warszawy pragniemy serdecznie zaprosić Państwa na inaugurację projektu "Niezapominajka".

"Niezapominajka" jest programem wsparcia dla osób starszych, cierpiących z powodu zaburzeń poznawczych i zespołów otępięnnych oraz ich rodzin i opiekunów, realizowanym przez Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Praga-Południe.

Podczas spotkania zapraszamy na dwie prelekcje dotyczące problematyki zespołów otępiennych, prowadzone przez uznanych specjalistów. Pierwsze wystąpienie, zatytułowane: "Specyficzne zachowanie w Chorobie Alzheimera", poprowadzi dr Agnieszka Borzym - ordynator Oddziału Psychogeriatrii II Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii oraz konsultant w Centrum Alzheimera w Warszawie. Drugą prelekcję, pt. "Komunikacja z osobami chorymi na chorobę Alzheimera", poprowadzi mgr Marlena Meyer - jedyny certyfikowany trener i terapeuta pracujący z osobami chorymi metodą Teepy Snow "Possitive Approach to Brain Change Tm".

Spotkanie inauguracyjne projektu, pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Praga-Południe, Pana Tomasza Kucharskiego, odbędzie się 27 kwietnia (środa), o godzinie 13.00 w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2.

===============================================================

Z okazji wyborów parlamentarnych 2015 podjęliśmy Kampanię Społeczną polegającą na wysłaniu poniższego Apelu do Komitetów Wyborczych z prośbą o jego poparcie przez kandydatów na parlamentarzystów.

"Prosimy Panią / Pana, jako kandydata w wyborach parlamentarnych, o poparcie apelu(pdf) i włączenie do swojego programu wyborczego problematyki starzenia się społeczeństwa i wzrostu zachorowań na choroby demencyjne oraz starania o poprawę jakości życia chorych i ich opiekunów".

===================================================================

Zapraszamy gorąco wszystkich opiekunów do siedziby Stowarzyszenia we wtorki i czwartki na nasz dyżur. Będziemy prosić Państwa o wypełnienie ankiety dotyczącej kosztów, jakie ponosicie Państwo sprawując opiekę nad swoimi bliskimi. Wyniki zebrane od opiekunów z całej Polski posłużą nam do przygotowania rzeczywistych danych o obciążeniach finansowych ponoszonych przez opiekunów rodzinnych. To bardzo ważna i pilna sprawa, ponieważ nikt do tej pory nie badał tych obciążeń dokładnie.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 procent png Prosimy wszystkich członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia procent png

o przekazywanie na nasze cele statutowe 1% odpisu z podatku za 2016 - KRS 0000113790

https://www.e-pity.pl/darmowy-program-online-epity-2016-2017-KRS-0000113790--https 

przekierowanie do bezpłatnej wersji programu e-pity online dedykowanej naszemu Stowarzyszeniu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

procent png Prosimy wszystkich członków i sympatyków naszego Stowarzyszenia o procent pngprzekazywanie na nasze cele statutowe 1% odpisu z podatku za 2016.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na prośbę Biura Rzecznika Praw Obywatelskich zamieszczamy Ankietę „Za Starość naszą i waszą! Rozmawiajmy o Konwencji o prawach osób starszych” TU ANKIETA

ulotka

Celem Ankiety jest zebranie materiałów do opracowania  stanowiska Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie rozważanej Konwencji o prawach osób starszych. 
Tematy pytań – dyskryminacja i przemoc wobec osób starszych - będą omawiane podczas najbliżej debaty na forum Grupy roboczej ONZ ds. starzenia się. Zapraszamy do włączenia się w tę akcję.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 


 

 Wspierają nas

             
logo cap white 1p     

Centrum Szkoleniowe Green Pencil

logo gp
   

 logo magiczny dywanMagiczny Dywan wspiera rehabilitację ruchową, kondycję psychiczną i zdolności poznawcze do stosowania głównie w domach opieki

 

 

Dołącz do nas na Facebooku!